Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka (WWRD)

Począwszy od dn. 01 Stycznia 2020 roku istnieje możliwość realizacji na terenie przedszkola + placówek współpracujacych (Studio Terapii) dodatkowych BEZPŁATNYCH zajęć dla dzieci w ramach opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka (WWRD).

W zajęciach w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka (WWRD) mogą również brać udział dzieci nie uczęszczające na co dzień do Niepublicznego Przedszkola ALPIK.

Zajęcia skierowane są do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym oraz w wieku wczesnoszkolnym a także do dzieci przed ukończeniem 2 roku życia.

Zajecia realizowane są w formie grupowej oraz indywidualnej w zależności od potrzeb rozwojowych danego dziecka oraz wg preferencji jego rodziców.

Wymiar zajęć w ramach opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka (WWRD) to 2 x 60 minut / tygodniowo.

Zajęcia indywidualne realizowane w roku szkolnym 2020/2021 w ramach WWRD to:

• Indywidualna terapia pedagogiczna
  • Indywidualna terapia logopedyczna
  • Indywidualna terapia wg metody Integracji Sensorycznej

Zajęcia grupowe realizowane w roku szkolnym 2020/2021 w ramach WWRD to:

• Trening Umiejętności Społecznych (TUS)
  • Międzynarodowy Program Promocji Zdrowia Psychicznego pt. Przyjaciele Zippiego
  • Muzykoterapia grupowa – Studio Terapii
  • Multisensoryka grupowa – Studio Terapii

Osoby zainteresowane zapisaniem dziecka na zajęcia WWRD – proszone są o kontakt