AKADEMIA KUCANIA W CIECHANOWIE

W dniu 17 maja 2019 roku punktualnie o godzinie 10.00 odbyły się w Ciechanowie pierwsze zajęcia w ramach Akademii Kucania! Zajecia odbyły się na terenach zielonych, przy ul. Gostkowskiej. Tego dnia dzieci miały niepowtarzalną okazję, aby pod okiem instruktorów poznać nawyki żywieniowe oraz nawyki pielęgnacyjne kucyków, które to zwierzaki specjalnie na tą właśnie okazję przyjechały do Ciechanowa aż ze stolicy! Najodważniejsi – spróbowali też samodzielnej jazdy konnej pod czujnym okiem nauczycieli. Pogoda dopisywała, humory również.

Były to pierwsze, ale na pewno nie ostatnie tego typu zajecia w Ciechanowie. Bowiem, począwszy już od dn. 01 września 2019 roku, zajęcia z kucykami będą stałym elementem bezpłatnej oferty wychowania przedszkolnego w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym ALPIK, przy ul. 17 stycznia 54 w Ciechanowie. Pierwszeństwo przyjęcia do przedszkola mają dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego (wydawanym w ramach statutowej działalności Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej przy ul. Wyzwolenia 10A w Ciechanowie), dla których to dzieci obok standardowych odziaływań edukacyjno-terapeutycznych (np. terapia pedagogiczna, terapia logopedyczna, Integracja Sensoryczna, Sensoplastyka, Sensomotoryka, Logorytmika) przygotowano właśnie m.in. takie atrakcje, jak: zajecia z Kucykami w ramach Akademii Kucania, cykliczne zajęcia z Alpakami z Instytutu Darii Galant w Długosiodle, czy wreszcie – terapię pedagogiczną z certyfikowanym psem-terapeutą rasy Labrador Retriver.